x
Huawei ги претстави Nano Memory картичките: Дали ова е крај за microSD?

Заедно со трите нови телефони, Huawei на вчерашниот настан претстави уште еден новитет: нова мемориска картичка која компанијата ја нарече Nano Memory (NM), која ќе ја замени традиционалната microSD картичка кај најавените модели Mate 20 и Mate 20 Pro.

Huawei Y6 (2018): Буџетска цена, солидни перформанси и модерен дизајн

Додека Huawei се искачува на врвот и постојано претставува смартфони со моќни перформанси, истовремено се грижи и за оние кои не се подготвени да фрлаат многу пари на нов уред. Деновиве ја имавме честа да го тестираме Y6 (2018) - ова е нашето мислење: