x

10 телефони кои го редефинираа идентитетот на LG

Категорија: Занимливости Објавено на 16 Април, 2018 од GSM.mk

Како компанија која долго време постои на пазарот на смартфони, јужнокорејската компанија LG имала многу добри, но и многу лоши уреди. Но, најважно од се, и покрај сите години, успеа да остане релевантна, нешто што не може да се каже за секого..

Низ годините сме виделе многу телефони од LG, но сега решивме да ги спомнеме 10-те најважни уреди кои го редефинираа идентитетот на компанијата. Да започнеме:


1. LG VX6000 (2003)2. LG VX8500 Chocolate (2005)


3. LG VX10000 Voyager (2007)


4. LG GW620 (2010)


5. LG Optimus One (2010)


6. Google Nexus 4 (2012)


7. LG G2 (2013)


8. LG G Flex (2013)


9. LG G5 (2016)


10. LG V30 (2017)


Преземањето на овој текст или делови од него без непосреден договор со редакцијата на ГСМ Медиа значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени тука.