x

157 нови емотикони доаѓаат на iOS и Android во 2018 година!

Категорија: Занимливости Објавено на 11 Февруари, 2018 од GSM.mk

Во декември, Unicode сподели листа од нови емотикони кои ќе бидат претставени во 2018 година за Android и iOS. Два месеци подоцна, се појави целосната листа на емотикони:

Наречена Emoji 11.0, листата содржи 157 нови емотикони кои ќе се појават кај Android и iOS уредите во втората половина од годината. Интересно е што прв пат, на листата се наоѓаат емотикони со различна боја на коса и различни фризури: црвена коса, бела коса, виткана коса итн.

Бидејќи листата е долга и досадна, дел од новите емотикони беа споделени во видео:


Преземањето на овој текст или делови од него без непосреден договор со редакцијата на ГСМ Медиа значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени тука.