x

4К видео: iPhone X vs професионална 4К камера

Категорија: Новости // Телефони Објавено на 11 Ноември, 2017 од GSM.mk

Apple тврди дека iPhone X доаѓа со најдобри камери досега, благодарение на оптичката стабилизација на двете камери и сите други функции со кои доаѓа. Но, да погледнеме дали може да се справи со професионална камера:

Снимањето со iPhone X ви дава едни од најквалитетни и најострите видеа кои може да ги направите само со смартфон. Не ни верувате? Само погледнете го краткиот филм, целосно снимен на iPhone X, а потоа и борбата меѓу iPhone X и Panasonic GH5:


Преземањето на овој текст или делови од него без непосреден договор со редакцијата на ГСМ Медиа значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени тука.