x

5 изненадувачки дефекти кои Apple ќе ги поправи со или без гаранција

Категорија: Технологија // Новости Објавено на 06 Септември, 2017 од GSM.mk

Погледнете ја листата на дефекти кои Apple ќе ги поправи со или без гаранција..

1. Тенка гребаница на камерата, без разлика дали телефонот претрпел течна или друга случајна штета, што укажува дека може да станува збор за производствена маана која се случува кај некои единици


2. Ласерска оштета на камерата

 

3. Оштетен микрофон

4. Одвоен екран од телото на уредот, кој не е поради прегреана батерија


5. Оштетен LCD екран со заштитно стаклоПреземањето на овој текст или делови од него без непосреден договор со редакцијата на ГСМ Медиа значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени тука.