x

6 најочекувани спецификации за iPhone 8!

Категорија: Новости // Телефони Објавено на 04 Август, 2017 од GSM.mk

Да ја погледнеме листата на највозбудливи спецификации за iPhone 8:

1. Револуционерен дизајн2. Невидлив скенер за отпечатоци

Apple веќе некое време се обидуваше да го оствари овој концепт. Станува збор за скенер на отпечатоци вметна во дисплејот. Дали оваа карактеристика ќе биде вклучена во уредот, останува да видиме.
3. Вертикално поставен дуален систем камери


4. Безжично полнење

5. Специјално дизајнирана батерија


6. True Tone дисплеј

 
Како и кај своите таблети, Apple има многу практична опција, наречена True Tone. Функцијата му дозволува на уредот автоматски да ги прилагодува боите на дисплејот според светлината на околината во која се наоѓате. 

Преземањето на овој текст или делови од него без непосреден договор со редакцијата на ГСМ Медиа значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени тука.