x
Xiaomi Mi 7: 6 инчен AMOLED дисплеј и Snapdragon 845

Кинеската компанија Xiaomi има големи планови за следната година. Според новите информации, компанијата планира да претстави нов премиум смартфон, сега за сега познат како Xiaomi Mi 7

Nokia 3: Добитната комбинација на Nokia и Android!

Како што сите знаеме, легендарното име Nokia се врати на пазарот по неколку години пауза. Компанијата веќе претстави неколку телефони, меѓу кои беше и Nokia 3. Да погленеме што нуди смартфонот: