x
Бенчмаркинг резултати: Huawei Mate 20 Pro со 7nm Kirin 980

Покрај одличните спецификации, модерниот дизајн и трите камери на задната страна, уште една интересна карактерстика на Huawei Mate 20 Pro е што е првиот телефон во светот кој доаѓа со новата генерација чипови..

Winamp се враќа во 2019 година!

Застарениот, но шармантен медиа плеер Winamp за првпат по пет години ќе добие нов апдејт. Неговото враќање е најавено за наредната година, во променето издание од кога последен пат беше дел од вашите компјутери.

Huawei Y6 (2018): Буџетска цена, солидни перформанси и модерен дизајн

Додека Huawei се искачува на врвот и постојано претставува смартфони со моќни перформанси, истовремено се грижи и за оние кои не се подготвени да фрлаат многу пари на нов уред. Деновиве ја имавме честа да го тестираме Y6 (2018) - ова е нашето мислење: