x

Apple: Еве каде може да го гледае претставувањето на iPhone 11 во живо!

Категорија: Технологија // Новости Објавено на 09 Септември, 2019 од GSM.mk

Оваа година Apple реши да го направи гледањето и претставувањето на новата iPhone серија достапно на глобално ниво...

За среќа на интернационалните фанови, целото претставување на iPhone серијата ќе биде снимано во живо и достапно на YouTube. Ова е изненадувачки чекор од Cupertino, бидејќи ниедна претходна серија не била така снимана. Една од причините за тоа е што YouTube е во сопственост на Google - еден од најголемите ривали на Apple.

Настанот ќе може да го гледате тука:


Преземањето на овој текст или делови од него без непосреден договор со редакцијата на ГСМ Медиа значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени тука.