x

Apple фото битка: iPhone X vs iPhone 8 vs iPhone 8 Plus

Категорија: Новости // Телефони Објавено на 18 Ноември, 2017 од GSM.mk

Досега сме споредувале голем број уреди од различни компании. Но, овој пат решивме да ги споредиме камерите на новите Apple смартфони, iPhone X, iPhone 8 и 8 Plus..

Дали забележувате разлика во квалитетот на фотографиите?

Како мало потсетување, iPhone X и 8 Plus доаѓаат со дуален систем камери, а iPhone 8 само со една камера.

сцена 1

iPhone X

iPhone 8 Plus

iPhone 8


сцена 2

iPhone X

iPhone 8 Plus

iPhone 8


сцена 3

iPhone X

iPhone 8 Plus

iPhone 8


сцена 4

iPhone X

iPhone 8 Plus

iPhone 8


сцена 5

iPhone X

iPhone 8 Plus

iPhone 8

Преземањето на овој текст или делови од него без непосреден договор со редакцијата на ГСМ Медиа значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени тука.