x

Apple WWDC 2018: iOS 12, нов iPhone и нови часовници?

Категорија: Технологија // Новости Објавено на 04 Јуни, 2018 од GSM.mk

Годишниот WWDC настан на Apple ќе се одржи на 4 јуни. Како и секоја година, ќе биде најавен новиот iOS 12 - еве што друго очекуваме да видиме на настанот:

1. iOS 12

What to expect from Apple WWDC 2018: iOS 12, new watchOS, Beats smart speaker

Како и секоја година, iOS 12 ќе биде ѕвездата на настанот, со оглед на тоа колку iPhone уреди насекаде низ светот ќе го добијат update-тот оваа есен. 


2. iPhone SE 2

What to expect from Apple WWDC 2018: iOS 12, new watchOS, Beats smart speaker

Веќе некое време се зборува дека Apple планира да претстави нискобуџетен следбеник на iPhone SE. Можеби тоа ќе биде токму на WWDC? 


3. Подобрувања на Apple Watch и watchOS

What to expect from Apple WWDC 2018: iOS 12, new watchOS, Beats smart speaker


4. Поевтин HomePod звучник

What to expect from Apple WWDC 2018: iOS 12, new watchOS, Beats smart speaker


Преземањето на овој текст или делови од него без непосреден договор со редакцијата на ГСМ Медиа значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени тука.