x

Бекам ќе заработи од FIFA 2021 повеќе отколку што заработи со Манчестер

Категорија: Занимливости Објавено на 25 Ноември, 2020 од GSM.mk

Според Daily Mail, славниот Дејвид Бекам потпиша тригодишен договор со EA Sports, вреден повеќе од 48 милиони евра.

Богатството на Бекам е значително зголемено низ годините, поранешниот фудбалер функционира како машина за правење пари. Тој е успешен бизнисмен и има мулти-милионерски договори за рекламирање на различни брендови.

Најновата вест е дека Бекам ќе биде протагонист во видеоиграта FIFA 21 Beckham Edition. На Instagram Бекам откри дека е многу горд што неговиот лик се наоѓа на омотот на видеоиграта, а освен со појавување на насловната на Standard Edition, Бекам ќе се најде и меѓу фудбалските икони во FUT и VOLTA.

Како што посочува Daily Mail, Бекам ќе заработи повеќе од видеоиграта отколку како фудбалер во Манчестер Јунајтед, каде заработуваше околу 112.000 евра неделно, додека неговиот петгодишен договор за Лос Анџелес Галакси во 2007 година беше вреден околу 28 милиони евра.


Извор: kajgana.com

Преземањето на овој текст или делови од него без непосреден договор со редакцијата на ГСМ Медиа значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени тука.

A PHP Error was encountered

Severity: Notice

Message: Trying to get property of non-object

Filename: includes/sidebar.php

Line Number: 68

https://gsm.mk/">

A PHP Error was encountered

Severity: Notice

Message: Undefined offset: 4

Filename: includes/sidebar.php

Line Number: 68

A PHP Error was encountered

Severity: Notice

Message: Trying to get property of non-object

Filename: includes/sidebar.php

Line Number: 68

 • A PHP Error was encountered

  Severity: Notice

  Message: Undefined offset: 5

  Filename: includes/sidebar.php

  Line Number: 69

 • A PHP Error was encountered

  Severity: Notice

  Message: Trying to get property of non-object

  Filename: includes/sidebar.php

  Line Number: 69

  https://gsm.mk/">

  A PHP Error was encountered

  Severity: Notice

  Message: Undefined offset: 5

  Filename: includes/sidebar.php

  Line Number: 69

  A PHP Error was encountered

  Severity: Notice

  Message: Trying to get property of non-object

  Filename: includes/sidebar.php

  Line Number: 69

  " alt="

  A PHP Error was encountered

  Severity: Notice

  Message: Undefined offset: 5

  Filename: includes/sidebar.php

  Line Number: 69

  A PHP Error was encountered

  Severity: Notice

  Message: Trying to get property of non-object

  Filename: includes/sidebar.php

  Line Number: 69

  " align="left" width="100" height="60" />

  A PHP Error was encountered

  Severity: Notice

  Message: Undefined offset: 5

  Filename: includes/sidebar.php

  Line Number: 69

  A PHP Error was encountered

  Severity: Notice

  Message: Trying to get property of non-object

  Filename: includes/sidebar.php

  Line Number: 69

  https://gsm.mk/">

  A PHP Error was encountered

  Severity: Notice

  Message: Undefined offset: 5

  Filename: includes/sidebar.php

  Line Number: 69

  A PHP Error was encountered

  Severity: Notice

  Message: Trying to get property of non-object

  Filename: includes/sidebar.php

  Line Number: 69