x

Benchmark тестирање: iPhone 8, X и A11 Bionic ја срушија конкуренцијата со двојно поголеми резултати

Категорија: Технологија // Новости Објавено на 19 Септември, 2017 од GSM.mk

Уште од кога се појавија првите benchmark тестирања, знаевме дека A11 Bionic ќе биде ѕвер. Но, ништо неможе да ве припреми за високите резултати кои ги постигнаа iPhone X и iPhone 8, речиси двојно поголеми од својата конкуренција..

Како што може да видите од фотографиите, iPhone 8, 8 Plus и iPhone X постигнаа двојно поголеми резултати на single-core тестирањата и 50% повисоки резултати на multi-core тестирањата. 


Како мала споредба, iPhone моделите постигнаа резултати од 4195 и 10005 на тестирања, а Android уредот со највисоки резултати, Galaxy S8, постигна само 1965 и 6494 поени. Преземањето на овој текст или делови од него без непосреден договор со редакцијата на ГСМ Медиа значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени тука.