x

„Black Myth: Wukong“ доби нов трејлер

Категорија: Забава Објавено на 13 Февруари, 2021 од GSM.mk

Студиото Game Science објави нов трејлер за играта „Black Myth: Wukong“, кој сигурно ќе ги заинтересира обожавателите на „Dark Souls“ серијалот.

Освен волшебни моќи и моќно оружје, главниот лик има и способност за трансформација во митски суштества слични на лилјаци, инсекти и птици.

Креаторите ветуваат возбудлива авантура и квалитетна приказна од која може многу да се научи за кинеската култура и митологија.

Играта „Black Myth: Wukong“ е планирана за 2023 година.


Извор: kajgana.com

Преземањето на овој текст или делови од него без непосреден договор со редакцијата на ГСМ Медиа значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени тука.