x

Black Shark 4S доаѓа на 13 октомври со тројна камера

Категорија: Новости // Телефони Објавено на 08 Октомври, 2021 од GSM.mk

На поставата на Black Shark 4 составена од моделите ванила и Pro ќе им се придружи трет член на 13 октомври - Black Shark 4S. Ќе биде претставен на настан во Кина со почеток во 15 часот по локално време.

Black Shark уште не ги опиша деталите за спецификациите на 4S, но постерот што го сподели на Weibo открива дека смартфонот ќе има хоризонтално поставена тројна камера на задниот панел. Друга слика ни ја покажува предната страна на телефонот.

Black Shark 4 is coming on October 13 with triple camera

Додека чекаме повеќе информации од Black Shark за 4S, неговиот извршен директор објави неколку примероци од камерата на паметниот телефон на Weibo, кои ги прикачивме подолу.

Black Shark 4S camera samplesBlack Shark 4S camera samplesBlack Shark 4S camera samples

Со откривањето на само пет дена, можете да очекувате Black Shark да открие повеќе за 4S во обид да изгради возбуда околу него.

Преземањето на овој текст или делови од него без непосреден договор со редакцијата на ГСМ Медиа значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени тука.

A PHP Error was encountered

Severity: Notice

Message: Trying to get property of non-object

Filename: includes/sidebar.php

Line Number: 45

https://gsm.mk/">

A PHP Error was encountered

Severity: Notice

Message: Undefined offset: 5

Filename: includes/sidebar.php

Line Number: 45

A PHP Error was encountered

Severity: Notice

Message: Trying to get property of non-object

Filename: includes/sidebar.php

Line Number: 45