x

Брз полнач од 100W пристигнува во понеделник!

Категорија: Технологија // Новости Објавено на 07 Септември, 2019 од GSM.mk

За неколку дена пристигнува најбрзиот полнач за телефони кои сме го виделе досега!

Добропознатата компанија Xiaomi наскоро ќе претстави нов полнач. Иако неговото име не е многу креативно,  "Mi Charge Turbo", сепак најважно е што ова ќе биде најбрзиот полнач претставен досега.


Со 100W, овој полнач е двојно побрз од најбрзиот полнач достапен во моментот кој е со 55W. Charge Turbo ќе биде достапен од 9 септември.

Преземањето на овој текст или делови од него без непосреден договор со редакцијата на ГСМ Медиа значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени тука.