x

Буџетскиот Moto G 5G доби импресивни карактеристики!

Категорија: Новости // Телефони Објавено на 04 Јули, 2020 од GSM.mk

Идејата за трет Motorola Edge 5G модел со пониска цена од 700 долари дефинитивно звучи интересно..

Тоа значи дека Moto G 5G ќе го замени официјално Motorola Edge Lite и официјално ќе биде најавен на настан на 7 јули со екстремно примамлива цена и импресивни карактеристики. 

The budget-friendly Moto G 5G gets a pretty impressive spec sheet

Уредот ќе има целосни димензии од 167.98 x 73.97 x 9.59 mm и ќе тежи 207 грама. Иако не е потврдена големината на неговиот дисплеј, со вакви димензии најверојатно ќе биде сличен околу 6.7 инчниот Motorola Edge. Ќе има систем од четири камери на задниот дел - главна од 48 мегапиксели, 5 мегапикселна макро камера, широкоаголна од 8 мегапиксели и 2 мегапикселна за портрети. 

Ќе работи на Qualcomm процесор и Android 10 со 4GB RAM и 64GB меморија. Ќе поддржува 5G. И покрај сите овие карактеристики, неговата цена ќе биде околу само 400 долари.

Преземањето на овој текст или делови од него без непосреден договор со редакцијата на ГСМ Медиа значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени тука.

A PHP Error was encountered

Severity: Notice

Message: Trying to get property of non-object

Filename: includes/sidebar.php

Line Number: 64

https://gsm.mk/">

A PHP Error was encountered

Severity: Notice

Message: Undefined offset: 4

Filename: includes/sidebar.php

Line Number: 64

A PHP Error was encountered

Severity: Notice

Message: Trying to get property of non-object

Filename: includes/sidebar.php

Line Number: 64

 • A PHP Error was encountered

  Severity: Notice

  Message: Undefined offset: 5

  Filename: includes/sidebar.php

  Line Number: 65

 • A PHP Error was encountered

  Severity: Notice

  Message: Trying to get property of non-object

  Filename: includes/sidebar.php

  Line Number: 65

  https://gsm.mk/">

  A PHP Error was encountered

  Severity: Notice

  Message: Undefined offset: 5

  Filename: includes/sidebar.php

  Line Number: 65

  A PHP Error was encountered

  Severity: Notice

  Message: Trying to get property of non-object

  Filename: includes/sidebar.php

  Line Number: 65

  " alt="

  A PHP Error was encountered

  Severity: Notice

  Message: Undefined offset: 5

  Filename: includes/sidebar.php

  Line Number: 65

  A PHP Error was encountered

  Severity: Notice

  Message: Trying to get property of non-object

  Filename: includes/sidebar.php

  Line Number: 65

  " align="left" width="100" height="60" />

  A PHP Error was encountered

  Severity: Notice

  Message: Undefined offset: 5

  Filename: includes/sidebar.php

  Line Number: 65

  A PHP Error was encountered

  Severity: Notice

  Message: Trying to get property of non-object

  Filename: includes/sidebar.php

  Line Number: 65

  https://gsm.mk/">

  A PHP Error was encountered

  Severity: Notice

  Message: Undefined offset: 5

  Filename: includes/sidebar.php

  Line Number: 65

  A PHP Error was encountered

  Severity: Notice

  Message: Trying to get property of non-object

  Filename: includes/sidebar.php

  Line Number: 65