x

Byte: Пристигна следбеникот на Vine!

Категорија: Забава Објавено на 30 Јануари, 2020 од GSM.mk

По долго време конечно се појави следбеник на мегапопуларната Vine апликација..

Откако постигна повеќе од 200 милиони корисници во 2015-та, позната Vine апликација беше избришана една година подоцна. Како мало потсетување, стануваше збор за апликација каде креаторите можеа да снимаат кратки и забавни видеа од 6 секунди. Благодарение на неа, голем дел од корисниците стекнаа голема популарност.

Три години подоцна, компанијата позади апликацијата сподели дека ќе го претстави следбеникот на Vine, апликација наречена V2. За жал, поради финансиски проблеми, нејзиното производство беше одложено. 

Но, на 24 јануари компанијата официјално го претстави својот нов производ, Byte - нова платформа каде може да се споделуваат кратки видеа од 6 секунди. Апликацијата веќе е достапна и за iOS и за Android уредите и е бесплатна. 

Преземањето на овој текст или делови од него без непосреден договор со редакцијата на ГСМ Медиа значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени тука.