x

Call of Duty ја враќа славната мапа

Категорија: Технологија // Новости Објавено на 10 Октомври, 2017 од GSM.mk

Оригинално се појави во Call of Duty, па се најде и во Call of Duty: United Offensive и Call of Duty 2, а сега ќе ја играме повторно.

„Carentan” е една од омилените мапи во неколку CoD игри кои ги спомнавме во поднасловот, па екипата зад CoD: WWII реши да ја врати, на радост на многумина играчи. Официјалниот Call of Duty блог објави дека бонус мапата ќе им биде достапна на сите сопственици на Season Pass опцијата, веднаш по премиерата на играта на 4-ти ноември.


Извор: kajgana.com

Преземањето на овој текст или делови од него без непосреден договор со редакцијата на ГСМ Медиа значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени тука.