x

Call of Duty: Mobile за Android и iOS!

Категорија: Забава Објавено на 02 Октомври, 2019 од GSM.mk

Activision ја претстави новата мобилна верзија од Call of Duty за Android и iOS:

Call of Duty доби нова мобилна верзија која дозволува до 100 играчи да играат истовремено. Без разлика дали сте веќе фан на играта, компанијата препорачува сите играчи да поминат низ Basic Training фазата.

Играта е бесплатна и достапна за Android и iOS. 


Преземањето на овој текст или делови од него без непосреден договор со редакцијата на ГСМ Медиа значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени тука.