x

CD Projekt ја најави видеоиграта The Witcher: Monster Slayer

Категорија: Забава Објавено на 30 Август, 2020 од GSM.mk

Студиото CD Projekt ја најави видеоиграта под назив The Witcher: Monster Slayer која е многу слична на играта Pokemon Go.

Исто како игрите Pokemon Go, Harry Poter Wizards Unite, Monster Slayer ќе ја користат локацијата на корисникот. Корисникот ќе ја истражува околината и ќе се бори против чудовиштата во AR опкружувањето.


Извор: kajgana.com

Преземањето на овој текст или делови од него без непосреден договор со редакцијата на ГСМ Медиа значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени тука.