x

Целата историја на YouTube во две минути

Категорија: Забава Објавено на 15 Јули, 2017 од GSM.mk

Од Evolution of Dance до Psy - Gangnam Style, ова се најпопуларните видеа на YouTube во периодот од 10 години....

YouTube каналот 4096 објави ретроспективно видео во кое е прикажано менувањето на дизајнот на YouTube, од 2005 година до денес. Сето тоа е презентирано во две минути, а трансформацијата е навистина драстична.


Извор: kajgana.com

Преземањето на овој текст или делови од него без непосреден договор со редакцијата на ГСМ Медиа значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени тука.