x

Дали препознавањето на лице кај iPhone X е компатибилно со близнаци?

Категорија: Занимливости Објавено на 02 Ноември, 2017 од GSM.mk

За среќа, Mashable реши да ја провери оваа теорија. Да ги погледнеме резултатите:

Една од новите опции со кои се одликува iPhone X е отклучувањето со препознавање на лице. Но, што кога се работи за близнаци и како се справува со нив? Mashable реши да провери на дело.


Извор: kajgana.com

Преземањето на овој текст или делови од него без непосреден договор со редакцијата на ГСМ Медиа значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени тука.