x

Дами и господа, ова се новите емотикони за 2019 година!

Категорија: Забава Објавено на 07 Февруари, 2019 од GSM.mk

Со почетокот на новата година, за Unicode 12.0 беа прифатени 59 нови емотикони. Да погледнеме како ќе изгледаат:

Станува збор за низа нови емотикони - вклучувајќи ги различните бои во кои доаѓаат, всушност станува збор за уште поголем избор, од 230 емотикони, кои ќе бидат достапни со Unicode 12.0.

Корисниците ќе може да одбираат меѓу нови животни, нова храна и низа интересни гаџети. Можеби една од најважните промени е што ќе бидат вклучени нови карактери, со различна боја на кожа, како и од ист пол заедно.


За потсетување, ова беа 66-те нови емотикони кои Unicode ги претстави за Unicode 11.

Ladies and gentlemen, here are the new Emoji additions for 2019

Преземањето на овој текст или делови од него без непосреден договор со редакцијата на ГСМ Медиа значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени тука.