x

Dark Theme за Google Play Store!

Категорија: Софтвер // Android Објавено на 13 Март, 2020 од GSM.mk

По големиот број апликации, конечно дојде ред и на Google Play Store да добие Dark Theme..

Бидејќи поминуваме голем дел од нашето време читајќи и користејќи ги нашите смартфони, користењето на темна тема навистина влијае на нашето корисничко искуство. За среќа, голем дел од компаниите брзо го сфатија тоа и почнаа да се придружуваат на трендот. 

Google додаде Dark Mode за голем дел од апликациите. Најновата која се придружи на трендот е Play Store. Фактот што не е најкористената Google апликацијата најверојатно влијаеше на одлуката на компанијата да претстави dark mode подоцна за истата. Како и да е, Google официјално најави дека темата е достапна за сите Android корисници.

Преземањето на овој текст или делови од него без непосреден договор со редакцијата на ГСМ Медиа значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени тука.