x

Десет нови видеоигри со зомби во 2020

Категорија: Забава Објавено на 27 Јули, 2020 од GSM.mk

Ако сте обожавател на видеоигри, сигурно имате најмалку една омилена со зомби ликови.

Ова се десетте нови игри со зомби за PC, PS4 и Xbox One во 2020 година, од The Last Stand: Aftermath до The Walking Dead: Saints & Sinners.

Изборот е на Gameranx.


Извор: kajgana.com

Преземањето на овој текст или делови од него без непосреден договор со редакцијата на ГСМ Медиа значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени тука.