x

Десет тајни за Google кои не сте ги знаеле!

Категорија: Занимливости Објавено на 09 Септември, 2018 од GSM.mk

Дали сте ги знаеле овие факти за најпопуларниот веб пребарувач?

Денес не можеме да си го замислиме животот без Google. Можеби секој ден го користиме, но колку навистина знаеме за најголемиот и најмоќниот пребарувач? Во ова видео од Alltime10s се откриени десетте најголеми тајни зад Google.

Извор: kajgana.com


Преземањето на овој текст или делови од него без непосреден договор со редакцијата на ГСМ Медиа значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени тука.