x

Доаѓаат 7 нови Nokia уреди оваа година!

Категорија: Технологија // Новости Објавено на 06 Јануари, 2017 од GSM.mk

Доколку сте возбудени за повторно враќање на Nokia брендот на пазарот, тогаш новите вести сигурно ќе ви се допаднат. Се очекува да се појават 6 или 7 нови Nokia уреди пред крајот на оваа година!

Според горната слика, новите Nokia Android уреди ќе бидат достапни во втората половина од 2017-та година, од кои 6-7 моделиќе бидат претставени пред крајот на годинава, од најниски до повисоки цени.

Како што претходно беше наведено, еден од првите Nokia смартфони може да биде Nokia D1C, уред со екран од 1080p и Android 7 Nougat. Иако се очекува 6-7 Nokia уреди да бидат претставени оваа година во Малазија, сеуште не се знае колку од нив ќе се појават и на другите места од светот.

Преземањето на овој текст или делови од него без непосреден договор со редакцијата на ГСМ Медиа значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени тука.