x

Еве како може да ја користите Series опцијата на Instagram IGTV!

Категорија: Забава Објавено на 07 Јануари, 2020 од GSM.mk

Дечките од Howfinity ќе ви објаснат како најдобро да ја користите оваа опција.

Instagram постојано изненадува со новитети, а меѓу најновите е опцијата Series на IGTV со која може да креирате повеќе епизоди кои ќе бидат лесни за прелистување и гледање за вашата публика.

Извор: kajgana.com

Преземањето на овој текст или делови од него без непосреден договор со редакцијата на ГСМ Медиа значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени тука.