x

Еве некои од официјалните додатоци на серијата Galaxy S23

Категорија: Новости // Телефони Објавено на 01 Декември, 2022 од GSM.mk

Серијата Samsung Galaxy S23 ќе дојде со голем избор на официјални додатоци кога ќе биде лансирана во февруари. Сега, благодарение на Roland Quandt, имаме добра идеја кои ќе бидат тие и во какви бои ќе бидат достапни.

Почнувајќи од највредните информации, а тоа се боите на S Pen, кои во голема мера ги потврдуваат опциите за боја на самиот Galaxy S23 Ultra. Тоа се црна, зелена, розова (светло розова) и беж, новата боја. Не се спомнуваат Бургундија, црвена, сина, графит или бела, но тие сепак би можеле да бидат лансирани подоцна.

Galaxy S23/S23+ и Galaxy S23 Ultra ќе добијат кожна обвивка, силиконски капак (со и без ремен), капак за рамка, футрола Clear View и проѕирна обвивка Ultrafine. Кванд забележува дека списокот не е нужно комплетен.


Преземањето на овој текст или делови од него без непосреден договор со редакцијата на ГСМ Медиа значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени тука.