x

Facebook, Instagram, Messenger и WhatsApp имаат проблеми!

Категорија: Технологија // Софтвер Објавено на 29 Ноември, 2019 од GSM.mk

Корисниците започнаа да се жалат од сите четири социјални мрежи истовремено...

Корисниците започнаа да се жалат од сите главни апликации на Facebook последниве неколку дена. Бројот на жалби логирани од Downdetector премина од 10 на 605 за само 15 минути. По неколку часа, оваа бројка премина на 12703 жалби. 

Проблемите се појавија на Facebook, Instagram, WhatsApp и Messenger - корисниците не можат да постираат слики и постови, а дел не можат воопшто да се логираат на платформите. Оние кои успеаа да се логираа не можеа да добијат пристап до News Feed и слично. 

Facebook has an outage on Thanksgiving - Facebook, Instagram, Messenger, and WhatsApp are all having issues

Компанијата сеуште нема споделено ништо во врска со проблемот. Изјава очекуваме наскоро. 

Преземањето на овој текст или делови од него без непосреден договор со редакцијата на ГСМ Медиа значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени тука.