x

Facebook ќе претстави Dark Mode за мобилната апликација!

Категорија: Технологија // Новости Објавено на 29 Јуни, 2020 од GSM.mk

Дел од корисниците веќе започнаа да забележуваат Dark Mode на интерфејсот на iOS апликацијата

Откако претстави Dark Mode за десктоп верзијата, Facebook потврди дека тестира dark mode и за мобилната апликација. Во моментот, верзијата е достапна само за мал процент од корисниците и била претставена минатиот месец.


Преземањето на овој текст или делови од него без непосреден договор со редакцијата на ГСМ Медиа значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени тука.