x

Facebook Messenger претстави нови 3D ефекти!

Категорија: Технологија // Новости Објавено на 14 Декември, 2017 од GSM.mk

Facebook Messenger претстави нови ефекти, познати како World Effects, кои додаваат 3D објекти на фотографиите..

Facebook Messenger претстави нова функција со која може да додавате 3D објекти на вашите слики и видеа и потоа да ги праќате на вашите пријатели. За разлика од ефектите досега, со кои може да додавате маски и филтри на вашите селфиња, сега може да додавате објекти кои изгледа како навистина да се во фотографијата. Но, како што велат, слика, или во нашиот случај видео, вреди илјада зборови. Погледнете сами:Преземањето на овој текст или делови од него без непосреден договор со редакцијата на ГСМ Медиа значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени тука.