x

Fidget Spinners: Што се и зашто се толку зависни?

Категорија: Технологија // Новости Објавено на 16 Мај, 2017 од GSM.mk

Доколку немате деца, интернет или очи, можеби не сте ги приметиле овие мали и чудни гаџети кои привлекоа сечие внимание!

Finger Spinners, или уште познати како Fidget Spinners, се мали играчки кои седат на вашиот прст како пропелер и се вртат околу него. Уредите набрзо го привлекоа вниманието на децата и, покрај тоа што се играчки, наводно, помагаат при анксиозноста. Најголем избор и најмногу модели се достапни во Ledikom Mobile Store!

Најчесто се составени од два дела: централен, кој оди во прстот, и ротирачки, составен од ножеви кои се вртат околу него. 

Нивната цел е да создадат релаксирачка атмосфера, но, од друга страна, со нив можете да изведете голем број трикови, слично како со јо-јо. Доколку сте заинтересирани за сите способности кои доаѓаат со овој чуден гаџет, погледнете го видеово:

Како и уникатните дизајни во кои се појавија:

Цените во Ледиком се движат од 199 денари за пластични и со LED светло, па се до 599 денари за металните fidget spinners. За повеќе информации јавете се на 072677677 и 077677677!

Преземањето на овој текст или делови од него без непосреден договор со редакцијата на ГСМ Медиа значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени тука.