x

Финалните спецификации на Galaxy Note 8

Категорија: Новости // Телефони Објавено на 03 Август, 2017 од GSM.mk

Откако ги споделивме сликите од "официјалниот" дизајн на Note 8, сега се појави листа на неговите официјални спецификации. Да погледнеме за што станува збор:

  • Големина: 162.5 x 74.6 x 8.5 mm (малку поголем од Galaxy Note 8)
  • Водоотпорност и отпорност на прашина
  • 6.3 инчен Super AMOLED дисплеј, со резолуција од 1440 x 2960 пиксели
  • Snapdragon 835 (во Америка), Exynos 8895 (интернационално)
  • 6GB RAM
  • 64GB меморија
  • Дуален систем камери од 12 мегапиксели
  • 8 мегапикселна предна камера со автофокус
  • батерија од 3300mAh
  • безжично полнење
Секако, како и останатите уреди во Note серијата, Note 8 ќе доаѓа со S Pen. Ќе биде достапен само во две бои: Midnight Black и Maple Gold. Подоцна, Samsung ќе претстави уште две верзии: Deep Sea Blue и Orchid Grey. Неговата цена ќе биде околу 1000 долари.
Како ви звучи?

Преземањето на овој текст или делови од него без непосреден договор со редакцијата на ГСМ Медиа значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени тука.