x

Фото битка: Galaxy S8 vs професионална камера од 2000 долари!

Категорија: Технологија // Новости Објавено на 19 Мај, 2017 од GSM.mk

Дали Galaxy S8 ќе издржи фото битка со два професионални апарати, Panasonic GH4 и постариот Nikon D5100? Да ги погледнеме резултатите:

Сцена 1:

Galaxy S8

Galaxy S8
Panasonic GH4

Panasonic GH4


Сцена 2:

Galaxy S8

Galaxy S8
Panasonic GH4

Panasonic GH4


Сцена 3:
Galaxy S8
Galaxy S8
Panasonic GH4

Panasonic GH4


Сцена 4:

Galaxy S8

Galaxy S8
Panasonic GH4

Panasonic GH4Сцена 5:

Galaxy S8

Galaxy S8

Panasonic GH4

Panasonic GH4


Сцена 6:
Galaxy S8
Galaxy S8
Nikon D5100

Nikon D5100


Сцена 7:

Galaxy S8

Galaxy S8
Nikon D5100

Nikon D5100


Сцена 8:

Galaxy S8

Galaxy S8
Nikon D5100

Nikon D5100


Сцена 9:

Galaxy S8

Galaxy S8
Panasonic GH4

Panasonic GH4


Сцена 10:

Galaxy S8

Galaxy S8
Panasonic GH4

Panasonic GH4


Според нас, Galaxy S8 машки го издржа натпреварот. Кое е вашето мислење? :)

Преземањето на овој текст или делови од него без непосреден договор со редакцијата на ГСМ Медиа значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени тука.