x

Фото битка: iPhone 8 vs Galaxy S8

Категорија: Новости // Телефони Објавено на 12 Октомври, 2017 од GSM.mk

Да ги споредиме камерите на двата најпопуларни телефони за 2017 година:

Како мало потсетување, iPhone 8 доаѓа со 12 мегапикселна задна и 7 мегапикселна предна камера. Од друга страна, Galaxy S8 истотака има 12 мегапикселна главна камера, но предната е од 8 мегапиксели. 

Да ги погледнеме сликите:

сцена 1

iPhone 8

Galaxy S8

сцена 2

iPhone 8

Galaxy S8


сцена 3

iPhone 8

Galaxy S8


сцена 4

iPhone 8

Galaxy S8


Сцена 5

iPhone 8

Galaxy S8


сцена 6 

iPhone 8

Galaxy S8


Кој е победникот? :)

Преземањето на овој текст или делови од него без непосреден договор со редакцијата на ГСМ Медиа значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени тука.