x

Фото битка: iPhone X vs Galaxy Note 8

Категорија: Новости // Телефони Објавено на 17 Ноември, 2017 од GSM.mk

iPhone X и Galaxy Note 8 се едни од најпопуларните телефони за 2017 година. Но, кој од нив има подобра камера? Да провериме:

Сигурно веќе ги знаете спецификациите на двата уреда, но како мало потсетување:

  • iPhone X: Дуален систем камери од 12 мегапиксели и селфи камера од 7 мегапиксели
  • Galaxy Note 8: Дуален систем камери од 12 мегапиксели и селфи камера од 8 мегапиксели

сцена 1

iPhone X

Galaxy Note 8

iPhone X

iPhone X

Galaxy Note 8

Galaxy Note 8


сцена 2

iPhone X

Galaxy Note 8

iPhone X

iPhone X

Galaxy Note 8

Galaxy Note 8


сцена 3

iPhone X

Galaxy Note 8


сцена 4

iPhone X

Galaxy Note 8

iPhone X

iPhone X

Galaxy Note 8

Galaxy Note 8


сцена 5

iPhone X

Galaxy Note 8


Преземањето на овој текст или делови од него без непосреден договор со редакцијата на ГСМ Медиа значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени тука.