x

Фото битка на најдобрите смартфон камери: iPhone X vs Galaxy Note 8 vs LG V30

Категорија: Новости // Телефони Објавено на 11 Ноември, 2017 од GSM.mk

По претставувањето на iPhone X, време е за уште една фото битка. Овој пат станува збор за трите смартфони кои доаѓаат со можеби најдобрите камери.

iPhone X е достапен во Ледиком по цена од 1349 евра.
Galaxy Note 8 е достапен во Ледиком по цена од 849 евра.

  • iPhone X: 12 мегапикселни камери на задната страна, 7 мегапикселна селфи камера
  • Note 8: 12 мегапикселни камери на задната страна, 8 мегапикселна селфи камера
  • LG V30: 16 MP + 13 MP камери на задната страна, 5 мегапикселна предна камера

сцена 1

iPhone X

Galaxy Note 8

LG V30


сцена 2

iPhone X

Galaxy Note 8

LG V30


сцена 3

iPhone X

Galaxy Note 8

LG V30


сцена 4

iPhone X

Galaxy Note 8

LG V30


сцена 5

iPhone X

Galaxy Note 8

LG V30


сцена 6

iPhone X

Galaxy Note 8

LG V30


Кој е победникот? :)

Преземањето на овој текст или делови од него без непосреден договор со редакцијата на ГСМ Медиа значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени тука.