x

Фото битка: OnePlus 5 vs LG G6!

Категорија: Новости // Телефони Објавено на 09 Август, 2017 од GSM.mk

Како и со сите популарни телефони кои се појавуваат, време е да ги споредиме камерите на OnePlus 5 со камерите на LG G6. Да ги погледнеме резултатите:

Телефоните може да ги набавите во Ледиком:

1. LG G6 - 479€

2. OnePlus 5 - 549€

Како мало потсетување, OnePlus 5 доаѓа со дуален систем камери од 20 и 16 мегапиксели, додека селфи камерата е, истотака, од 16 мегапиксели. Од друга страна, LG G6 доаѓа со дуален систем камери од 13 мегапиксели и селфи камера од 5 мегапиксели. Да погледнеме:

Сцена 1

OnePlus 5

LG G6


Сцена 2

OnePlus 5

LG G6


Сцена 3

OnePlus 5

LG G6


Сцена 4

OnePlus 5

LG G6


Сцена 5

OnePlus 5

LG G6


Сцена 6

OnePlus 5

LG G6


Сцена 7

OnePlus 5


LG G6


Кој е победникот? :)

Преземањето на овој текст или делови од него без непосреден договор со редакцијата на ГСМ Медиа значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени тука.