x

Фото битка: Премиум смартфон vs нискобуџетен смартфон!

Категорија: Новости // Телефони Објавено на 18 Октомври, 2017 од GSM.mk

Смартфоните имаат се поквалитетни камери. Досега сме виделе неколку фото битки, каде се споредувани најпопуларните телефони на пазарот кои се конкуреницја едни на други. Но, како изгледа фото битка меѓу премиум и нискобуџетен телефон?

Овој пат, ќе ги споредуваме камерите на iPhone 8 Plus, кој чини 800 долари и нискобуџетниот Nokia 6, кој чини само 230 долари. Камерите на iPhone 8 Plus се од 12 и и 7 мегапиксели, а на Nokia 6 од 16 и 8 мегапиксели. Да започнеме:

сцена 1

iPhone 8 Plus

Nokia 6


сцена 2

iPhone 8 Plus

Nokia 6


сцена 3

iPhone 8 Plus

Nokia 6


сцена 4

iPhone 8 Plus

Nokia 6


сцена 5

iPhone 8 Plus

Nokia 6


сцена 6

iPhone 8 Plus

Nokia 6


сцена 7

iPhone 8 Plus

Nokia 6


сцена 8 

iPhone 8 Plus

Nokia 6

Преземањето на овој текст или делови од него без непосреден договор со редакцијата на ГСМ Медиа значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени тука.