x

Фото битка: Razer Phone 2 vs Asus ROG Phone

Категорија: Новости // Телефони Објавено на 21 Јануари, 2019 од GSM.mk

Razer против Asus. Два одлични гејмерски телефони. Но, кој има подобра камера?

Двата уреда нудат речиси ист квалитет на фотографии. Razer Phone 2 има две задни камери од 12 мегапиксели и селфи камера од 8 мегапиксели. Од друга страна, Asus ROG Phone истотака има две задни камери, од 12 и 8 мегапиксели, придружени од предна камера од 8 мегапиксели. Ова се резултатите:

сцена 1

Razer Phone 2 

Asus ROG Phone 
сцена 2
Razer Phone 2 
Asus ROG Phone 

сцена 3
Razer Phone 2 
Asus ROG Phone 
сцена 4
Razer Phone 2 
Asus ROG Phone 
сцена 5
Razer Phone 2 
Asus ROG Phone 
сцена 6
Razer Phone 2 
Asus ROG Phone 
сцена 7
Razer Phone 2 
Asus ROG Phone 
сцена 8
Razer Phone 2 
Asus ROG Phone 
сцена 9
Razer Phone 2 
Asus ROG Phone 
сцена 10
Razer Phone 2 
Asus ROG Phone 
сцена 11
Razer Phone 2 
Asus ROG Phone 
сцена 12
Razer Phone 2 
Asus ROG Phone 

Кој е победникот? :)

Преземањето на овој текст или делови од него без непосреден договор со редакцијата на ГСМ Медиа значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени тука.