x

Фото битка: Samsung Galaxy S8 Plus vs iPhone 7 Plus, Galaxy S7 edge, LG G6

Категорија: Забава Објавено на 19 Април, 2017 од GSM.mk

Galaxy S8 Plus: Дали камерата е подобра од iPhone 7 Plus, Galaxy S7 edge и LG G6?


Galaxy
S7 edge
Galaxy S8+iPhone 7 PlusLG G6
12MP@4:3
4032x3024px
12MP@4:3
4032x3024px
12MP@4:3
4032x3024px
13MP@4:3
4160x3120px

1/2.55"
1.4μm
1/2.55"
1.4μm
1/3"
1.22μm
1/3"
1.12μm

F1.7F1.7F1.8F1.8
Dual-pixel AF
OIS
Dual-pixel AF
OIS
PDAF
OIS
PDAF
OIS

Galaxy S8 Plus

iPhone 7 Plus

Galaxy S7 edge

LG G6


Galaxy S8 Plus

iPhone 7 Plus

Galaxy S7 edge

LG G6


Galaxy S8 Plus

iPhone 7 Plus

Galaxy S7 edge

LG G6


Кој е победникот? :)

Преземањето на овој текст или делови од него без непосреден договор со редакцијата на ГСМ Медиа значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени тука.