x

Фото: Новите Neon аватари на Samsung со чуден изглед!

Категорија: Занимливости Објавено на 10 Јануари, 2020 од GSM.mk

За време на CES настанот Samsung сподели неколку нови и иновативни проекти. Меѓу нив беа и новите Neon аватари...

Најчудниот дел од CES настанот дефинитивно беа Neon аватарите на Samsung. Станува збор за аватари со човечка големина кои може да изгледаат како корисникот и да учествуваат во разговор.

Доколку сами сакате да погледнете како изгледаат овие аватари во вистински живот, кликнете на видеото подолу:


Преземањето на овој текст или делови од него без непосреден договор со редакцијата на ГСМ Медиа значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени тука.