x

Фото: Ова е LG G Pad III 10.1!

Категорија: Новости // Таблети Објавено на 19 Декември, 2016 од GSM.mk

Уште пред неговото најавување, протекоа првите фотографии од, сега официјалниот, LG G Pad III 10.1!

Станува збор за 10.1 инчен уред со резолуција од 1200 x 1920. Најверојатно ќе има 3 или 4GB RAM и батерија од 7400mAh. Најпрво ќе биде достапен во Јужна Кореја. 


Иако сеуште не се познати други спецификации за уредот, оние на G Pad III 8.0 може да ни дадат идеја што да очекуваме. LG G Pad III 8.0 има 8 инчен дисплеј со резолуција од 1200 x 1920. Работи на Snapdragon 617 со octa-core 1.5GHz и Adreno 405 GPU. Има 16GB меморија и камера е од 5 мегапиксели. 

Освен поголемиот екран и помоќен процесор, други подобрувања не се очекувани од уредот. 

Преземањето на овој текст или делови од него без непосреден договор со редакцијата на ГСМ Медиа значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени тука.