x

Фотографии од Huawei P20 Plus: Дизајн како iPhone X и три камери на задната страна

Категорија: Новости // Телефони Објавено на 10 Февруари, 2018 од GSM.mk

По Huawei P20 Lite, се појавија и официјални фотографии од изгледот на Huawei P20 Plus. Да погледнеме:

Фотографиите беа споделени од @onLeaks, а на нив се забележува еден од два Huawei прототипови. Главната разлика меѓу нив е во Home копчето: на еден од нив се наоѓа физичко Home копче, додека кај другиот нема никакво копче. Сеуште не се знае кој од двата ќе го одбере компанијата.

Физички димензии:

  • Димензии: 155.3 x 74.2 x 7.7 mm
  • Дисплеј: 6 инчен


Преземањето на овој текст или делови од него без непосреден договор со редакцијата на ГСМ Медиа значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени тука.