x

Футуристички концепти: Суперјахти од иднината!

Категорија: Забава Објавено на 12 Август, 2017 од GSM.mk

Овие футуристички концепти на суперјахти се толку екстравагантни и смели дизајни така што постои веројатност никогаш да не бидат изградени. Но, факт е дека содржат елементи кои можеби засекогаш ќе го променат начинот на градење бродови, пишува Daily Mail.

Некои од нив се создадени за истражувачки цели, додека другите за уживање во патувањето и истражување на подводниот свет.

1. Јахтата Unique Circle на Zaha Hadid Architects

2. Star на Lobanov Design и BMT Nigel Gee

3. Trilobis 65 на Giancarlo Zema Design Group

4. SeaXplorer на Damen Group

5. Streets of Monaco

6. Kraken дизајниран од Gray Desig

7. Ghost од Ken Freivokh Design

8. Symmetry дизајнирана од Sander J Sinot

Извор: Kajgana.com

Преземањето на овој текст или делови од него без непосреден договор со редакцијата на ГСМ Медиа значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени тука.