x

Galaxy A42: Samsung работи на нов буџетски телефон со 5G!

Категорија: Технологија // Новости Објавено на 02 Јули, 2020 од GSM.mk

Samsung работи на нов буџетски уред за 2021 година кој ќе доаѓа со 5G поддршка..

Galaxy S10 беше првиот уред на компанијата кој доаѓаше со 5G. Подоцна, беше придружен од голем број други 5G модели, меѓу кои и најновата Galaxy S20 серија.

Обично, 5G поддршката е наменета за премиум моделите, но Samsung веќе има претставено неколку уред од средна класа со 5G. Сега, компанијата работи на уште еден ваков смартфон, познат како A42.

Како што кажува името, овој уред ќе припаѓа на Galaxy A серијата и ќе биде претставен во 2021 година. Во моментот, за него не се познати голем дел од карактеристиките. Една најважна карактеристика е што ќе доаѓа со 5G. Неговата цена не би требало да биде повисока од 500 долари. 

Преземањето на овој текст или делови од него без непосреден договор со редакцијата на ГСМ Медиа значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени тука.

A PHP Error was encountered

Severity: Notice

Message: Trying to get property of non-object

Filename: includes/sidebar.php

Line Number: 64

https://gsm.mk/">

A PHP Error was encountered

Severity: Notice

Message: Undefined offset: 4

Filename: includes/sidebar.php

Line Number: 64

A PHP Error was encountered

Severity: Notice

Message: Trying to get property of non-object

Filename: includes/sidebar.php

Line Number: 64

 • A PHP Error was encountered

  Severity: Notice

  Message: Undefined offset: 5

  Filename: includes/sidebar.php

  Line Number: 65

 • A PHP Error was encountered

  Severity: Notice

  Message: Trying to get property of non-object

  Filename: includes/sidebar.php

  Line Number: 65

  https://gsm.mk/">

  A PHP Error was encountered

  Severity: Notice

  Message: Undefined offset: 5

  Filename: includes/sidebar.php

  Line Number: 65

  A PHP Error was encountered

  Severity: Notice

  Message: Trying to get property of non-object

  Filename: includes/sidebar.php

  Line Number: 65

  " alt="

  A PHP Error was encountered

  Severity: Notice

  Message: Undefined offset: 5

  Filename: includes/sidebar.php

  Line Number: 65

  A PHP Error was encountered

  Severity: Notice

  Message: Trying to get property of non-object

  Filename: includes/sidebar.php

  Line Number: 65

  " align="left" width="100" height="60" />

  A PHP Error was encountered

  Severity: Notice

  Message: Undefined offset: 5

  Filename: includes/sidebar.php

  Line Number: 65

  A PHP Error was encountered

  Severity: Notice

  Message: Trying to get property of non-object

  Filename: includes/sidebar.php

  Line Number: 65

  https://gsm.mk/">

  A PHP Error was encountered

  Severity: Notice

  Message: Undefined offset: 5

  Filename: includes/sidebar.php

  Line Number: 65

  A PHP Error was encountered

  Severity: Notice

  Message: Trying to get property of non-object

  Filename: includes/sidebar.php

  Line Number: 65