x

Galaxy Fold 2: Новиот рендер го подели интернетот!

Категорија: Технологија // Новости Објавено на 26 Јуни, 2020 од GSM.mk

Според претходни информации Galaxy Fold 2 требаше да доаѓа со notch, но новите фотографии покажуваат целосно нов дизајн...

На новиот рендер, уредот нема notch, туку дупка која е сместена во прилично чудна позиција.

An image comparing the original Galaxy Fold with the alleged Fold 2, courtesy of Twitter user @mdukasa - Samsung Galaxy Fold 2 latest render has the internet divided

Се разбира, фановите имаа различни мислења за овој дизајн - на дел им се допаѓаше, на дел не. Кое е вашето мислење?

Преземањето на овој текст или делови од него без непосреден договор со редакцијата на ГСМ Медиа значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени тука.