x

Galaxy S10 ќе доаѓа со скенер за отпечатоци во диплејот, но Note 9 нема

Категорија: Новости // Телефони Објавено на 14 Февруари, 2018 од GSM.mk

За жал, гласините дека Note 9 ќе доаѓа со скенер за отпечатоци вметнат во дисплејот беа лажни..

Според корејските медиуми, Note 9 ќе доаѓа со стандардниот скенер за отпечатоци сместен на задната страна, ист како оној кој го гледаме на фотографиите од Galaxy S9. Наводно, компанијата сеуште работи на таквата технологија која сеуште не е подготвена и најрано ќе ја видиме следната година.

The Note 9's finger scanner could still look like this


Иако веќе постојат телефони со OLED екрани и скенер за отпечатоци вметнат во нив, како што е Vivo X20 Plus UD, Samsung има проблеми со сместување на скенер во флексибилниот Infinity Display дизајн кој го има на смартфоните. 

Преземањето на овој текст или делови од него без непосреден договор со редакцијата на ГСМ Медиа значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени тука.